Legislative Reference Library

Texas Legislators: Past & Present

J. S. Stevenson

J. S. Stevenson
Full Name: John Stubblefield "Stubb" Stevenson
Birth date: December 21, 1879
Death date: November 22, 1911

Terms of Service

  • House, 32nd Legislature
    1/10/1911 - 11/22/1911
    Democrat

Biographical Notes and Resources

Resolutions and Journal entries

Photographs

Other Resources

Committee Information

LRL Home | View full site