Legislative Reference Library

Texas Legislators: Past & Present

J.L. Aston

J. L. Aston
Full Name: J. L. Aston
Death date: Deceased, date unknown

Terms of Service

  • House, 32nd Legislature
    1/10/1911 - 1/14/1913
    Democrat
  • House, 31st (1) (2) (3) Legislature
    1/12/1909 - 1/10/1911
    Democrat
(1) Democrat; roster of members of the 31st Legislature with biographical and party information. "Year Book 1909," Number 13, May-June 1910, pp. 408-415. Bulletin (Texas Department of Agriculture) 1910.
(2) J.S. Aston. House Journal .
(3) J.L. Aston of Sherman, representing the 35th District. Texas Almanac and State Industrial Guide .

Biographical Notes and Resources

Photographs

LRL Home | View full site