Legislative Reference Library

Texas Legislators: Past & Present

Joe Christie

Joe Christie
Full Name: Joe William Christie

Terms of Service

  • Senate, 62nd & 61st Legislatures
    1/14/1969 - 1/9/1973
    Democrat
  • Senate, 60th (1) Legislature
    1/10/1967 - 1/14/1969
    Democrat
(1) 60th Legislature - Drawing for Terms of Office, 1/11/1967, p. 19. Drew 2-year term. Senate Journal .

Biographical Notes and Resources

Resolutions and Journal entries

Photographs

Other Resources

LRL Home | View full site